Parafia św. Mateusza

Apostoła i Ewangelisty

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

16 Niedziela zwykła - 20.07.2014

Ogłoszenia Parafialne


1. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa podejmujący inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa na drodze. MIVA Polska zachęca do udziału w Akcji św. Krzysztofa – podziękuj Panu Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Św. Krzysztofa w piątek po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów oraz w niedzielę za tydzień po każdej Mszy św.

2. We wtorek rano o 7.30 rusza 12 Biegowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Biegnie 20 osób, którzy przebiegną 320 km. Powitają Matkę Bożą w czwartek 24.07 ok. g.17.00, Msza św. o g. 19.30. Życzymy szczególnej Opieki Matki Bożej i naszego Patrona Św. Mateusza.

3. Dzieci zapraszamy na Wtorki z Bogiem. Zapisy po Mszy św. – wyjście o g. 9.00.

4. W poniedziałek ministranci wyjeżdżają do Berlina o g. 4.30 – życzymy radosnego pobytu.

5. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny, w środę św. Brygidy – Patronki Europy pamiętajmy o modlitwie za Europę, w czwartek św. Kingi, w piątek św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa, w sobotę św. Joachima i Anny – rodziców Maryi – pamiętajmy w modlitwie o dziadkach i rodzicach.

6. Solenizantom i Jubilatom życzymy Opieki Matki Bożej i ich patronów.

7. Polecamy prasę, książki i różne dewocjonalia na naszym Kiermaszu.

8. Informujemy, że w dn. 28-30 września organizujemy wyjazd do Częstochowy-Łagiewnik-Wadowic-Kalwarii Zebrzydowskiej-Góra Św. Anny – koszt 260 zł (w cenie przejazd, 2 śniadania i 1 obiadokolacja oraz noclegi) – zapisy na Kiermaszu.

9. Odeszli od nas:

+ Zenon Błaszczyk, l. 78, zam. OB 63 – Msza w poniedziałek o 9.30, pogrzeb na Junikowie o 11.50,

+ Aleksander Wentland, l. 71, zam. OB 65 obecnie mieszkał w Tarnowie Podgórnym, były przewodniczący Samorządu Pomocniczego Żegrze przez pierwsze dwie kadencje. Pogrzeb odbył się w piątek.

Dobry Jezu…

 

 

 

Liczba odwiedzających

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości