Parafia św. Mateusza

Apostoła i Ewangelisty

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
9. NIEDZIELA ZWYKŁA
29 MAJA ROKU PAŃSKIEGO 2016


1. Dzisiaj nasz osiedlowy wieczernik staje się wieczernikiem Pięćdziesiątnicy. O godz. 18 młodzież gimnazjalna klas III przyjmie sakrament bierzmowania. Udzieli go Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek. Wspierajmy ich modlitwą.
2. Podczas mszy świętej o godz. 11 dokonamy poświęcenia obrazu św. Józefa i podziękujemy Panu Bogu za dar kapłaństwa: ks. Michał (23.05.) – 57 lat, ks. Bogdan Częsz (23.05.) – 48, ks. Proboszcz (15.05.) – 36, ks. Janusz (23.05.) – 31, ks. Wojciech (22.05.) – 2. Bogu niech będą dzięki.
3. Spotkanie z Biblią w środę po mszy świętej wieczornej. Zaprasza ks. Janusz.
4. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia zapraszamy parafian na dziękczynienie. Plan w gablocie. Msza święta z procesją dziś o godz. 10, a w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18. Na zakończenie procesji litania do NMP, a od środy do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, ministrantów, poczty sztandarowe i panów do baldachimu.
5. We wtorek Europejski Dzień Sąsiada. Ofiarujmy mszę świętą i Komunię świętą w intencji swego sąsiada. Tego dnia przeżywamy też święto Nawiedzenia NMP. Odpust na os. Bohaterów II Wojny Światowej o godz. 19.
6. W środę przypada Dzień Dziecka. Drogie Dzieci, niech Pan Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża i św. Mateusz prowadzą. Szczęść Boże!
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy służbę liturgiczną i wszystkich parafian na mszę świętą o godz. 18 w intencji ministrantów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 1730 spowiedź dla młodzieży.
8. W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Msze święte o godz. 8, 17 – dla dzieci, 18 i 20 – dla młodzieży. Spowiedź dla dzieci od godz. 1630. Jest to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwy do Serca NMP i różaniec po porannej mszy świętej.
10. Za tydzień w niedzielę o godz. 1230 nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się na Jasną Górę.
11. Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Wilna w czwartek po mszy świętej.
12. Drodzy Parafianie! Rozpoczynamy prace malarskie w naszym kościele. Na ścianach są próbki kolorów. Zapraszamy każdą rodzinę do włączenia się i wsparcia naszego dzieła. Ministranci rozdają po mszy świętej koperty. Średnio na rodzinę przypada ok. 200 zł. Można składać w ratach. Każdy dar serca mile widziany. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w dyskusji na temat kolorów, prosimy o wypełnienie karki w kopercie. Liczymy na współpracę. Bóg zapłać!
13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i naszego Patrona, św. Mateusza.
14. Prasa, książki religijne oraz dewocjonalia do nabycia na kiermaszu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i słuchania naszego diecezjalnego Radia Emaus (89,8 FM). Jest jeszcze do nabycia ubiegłotygodniowy numer gazety parafialnej U św. Mateusza.
15. Odeszli od nas: śp. Andrzej Mańczak (l. 75) z O.B. 42 – pogrzeb odbył się w środę; śp. Ryszard Ruszczyński (l. 68) z O.B. 99 – msza święta w poniedziałek o godz. 10, pogrzeb na Junikowie o godz. 1230.
 

Czytania na dziś

Dzisiejsza liturgia
Kalendarz liturgiczny w Twoim czytniku RSS.
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Licznik Odwiedzin:

344423
Dzisiaj142
Wczoraj291
W tym tygodniu119
W tym miesiącu9518
Statistik created: 2016-05-29T09:21:45+00:00
stat4u