Parafia św. Mateusza

Apostoła i Ewangelisty

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.05.2015


 1. Dzisiaj obchodzimy dzień pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz wspomnienie jubileuszy święceń kapłańskich. W dniu 15 maja: ks. Proboszcza – 35 rocznica; 18 maja ks. Piotra – 19 rocznica; 23 maja: ks. Michała – 56 rocznica, ks. prof. Bogdana Częsza – 47 rocznica oraz ks. Janusza – 30 rocznica. Niech dobry Bóg wspomaga darami Ducha Świętego.
 2. W miniony czwartek syn naszej parafii, alumn Radosław Ślendak przyjął święcenia diakonatu. Życzymy mu mocy Bożej. Prośmy także Chrystusa, dobrego Pasterza o nowe powołania do służby Bogu. Klerykowi Jarkowi życzymy wytrwania.
 3. Dziś na mszach św. zbiórka na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016 z udziałem Ojca św. Franciszka
 4. Zachęcamy także do podpisywania się pod obywatelskim projektem ustawy STOP ABORCJI – mającej na celu zapewnienie prawa do życia każdemu poczętemu dziecku. Podpisy zbierane są dzisiaj po mszach św. przed kościołem. Niezbędny jest numer PESEL.
 5. W najbliższy wtorek klerycy Towarzystwa Chrystusowego przyjmą święcenia diakonatu i kapłaństwa w katedrze o g.10. Życzymy im Bożej mocy i radości w życiu kapłańskim. Święcenia kapłańskie diakonów naszej archidiecezji w czwartek w katedrze o godz. 16.00. O wszystkich święconych pamiętajmy w naszych modlitwach.
 6. W piątek jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzić będzie ks. Piotr Rogólski, były wikariusz naszej parafii a obecnie proboszcz w Zakrzewie pod Rawiczem. Zapraszamy na mszę św. do katedry w piątek o godz. 11.00.
 7. Nabożeństwa majowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych codziennie o 20.30 a w niedzielę o 19.30.
 8. Zbiórka ministrantów starszych i lektorów w piątek o godz. 21.00, ministrantów młodszych – w sobotę o godz. 9.30.
 9. Z okazji Dnia Matki zapraszamy wszystkie Mamy na mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Po mszy św. koncert dla matek w wykonaniu naszego chóru parafialnego.
 10. Za tydzień uroczystość Zesłana Ducha Świętego i zbiórka na cele misyjne Kościoła oraz kolejne spotkanie z Teatrem „Droga” w sali św. Mateusza. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Zbliża się Europejski Dzień Sąsiada. 26 maja o godz. 19.30 zapraszamy na mszę św. w intencji sąsiadów – od sąsiadów.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 06. czerwca. Zapisy u p. Wiesi na kiermaszu.
 13. Rodziców dzieci kl. II prosimy o odbiór w zakrystii kart zgłoszeniowych do przyszłorocznej I Komunii św.
 14. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najśw. i św. Patronów.
 15. Prasa, książki religijne i dewocjonalia do nabycia na naszym kiermaszu.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2015


 1. Drogie Dzieci! Jesteście przyjaciółmi Chrystusa. W dniu I Komunii św. życzymy Wam wytrwałości. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo o godz. 16.30 i wspólną fotografię. W Białym tygodniu spotykamy się codziennie o godz. 18.00 a w środę o godz. 8.00 wyjeżdżamy do Bąblina.
 2. W odpowiedzi na prośbę Ojca św. Franciszka apelujemy o podjęcie modlitwy za ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu. Dzisiaj po mszach św. zbiórka na rzecz poszkodowanych. Za otwarte serca – Bóg zapłać.
 3. Od dziś do środy włącznie dni modlitw o dobre urodzaje. W środę wspomnienie MB Fatimskiej, w sobotę – św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nabożeństwa majowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych codziennie o 20.30 a w niedzielę o 19.30.
 4. Uwaga dzieci klas IV! W I rocznicę I Komunii św. zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 17.00 a na mszę św. w sobotę, 16. maja o godz. 16.00. Przychodzimy w albach lub galowym stroju szkolnym.
 5. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 18.00. W dniu tym przypada także 16 rocz. śmierci ks. abpa Jerzego Stroby. W katedrze msza św. o godz. 18.00 za zmarłego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. W środę zapraszamy rodziców dzieci klas II  na mszę św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek kleryk Radosław Ślendak, syn naszej parafii, otrzyma święcenia diakonatu w katedrze o godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału we mszy św. Otoczmy go również naszą modlitwą.
 8. Zachęcamy także do podpisywania się pod obywatelskim projektem ustawy STOP ABORCJI – mającej na celu zapewnienie prawa do życia każdemu poczętemu dziecku. Podpisy będą zbierane w przyszłą niedzielę, 17 maja przed kościołem. Niezbędny jest numer PESEL.
 9. Za tydzień zbiórka na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016 z udziałem Ojca św. Franciszka.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy także dzień pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz wspomnienie jubileuszy święceń kapłańskich. W dniu 15 maja: ks. Proboszcza – 35 rocznica; 18 maja – ks. Piotra – 19 rocznica; 23 maja: ks. Michała – 56 rocznica, ks. prof. Bogdana Częsza – 47 rocznica oraz ks. Janusza – 30 rocznica. Prośmy także Chrystusa, dobrego Pasterza o nowe powołania do służby Bogu. Uroczysta msza św. w int. Jubilatów o godz. 11.00.
 11. 6. czerwca w Częstochowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Kto chciałby udać się z pielgrzymką na Jasną Górę, zapisy na kiermaszu u p. Wiesi.
 12. W gablocie przy biurze parafialnym prezentujemy projekty naszych nowych witraży. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję ich powstania i montażu.
 13. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najśw. i św. Patronów.X Janusz dzisiaj obchodzi ur.niech Pan błogosławi.
 14. Prasa, książki religijne i dewocjonalia do nabycia na naszym kiermaszu.
 15. W minionym tygodniu odszedł po swoją nagrodę:

+ Urszula Klatta l. 69 z OB. 89; msza żałobna w środę o godz. 11.30, pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 13.30. Dobry Jezu…

 

 

 

Czytania na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Licznik Odwiedzin:

243980
Dzisiaj77
Wczoraj138
W tym tygodniu1145
W tym miesiącu5165
Statistik created: 2015-04-10T07:03:07+00:00
stat4u