Parafia św. Mateusza

Apostoła i Ewangelisty

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ogłoszenia

Email Drukuj PDF

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (26.10.2014 r.)

 

1. Parafia otrzymała relikwie św. Mateusza – uroczyste wprowadzenie 30 listopada br. o godz. 11.00, a cały ten dzień będzie dniem wdzięczności za otrzymany dar. Relikwie zostały potwierdzony certyfikatem abpa z Chicago.

2. Dzielimy się radością, że w poniedziałek (27.X.br) kleryk Jarek Krawczyk otrzyma sutannę – strój duchowny. Niech Dary Ducha Świętego Go wspomagają.

3. Dziś zakończenie Tygodnia Misyjnego. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby misji.

4. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 (poniedziałek – piątek) i dla dorosłych  o godz. 20.30, a w niedzielę o godz. 19.30. Do prowadzenia różańca zapraszamy Chór Parafialny we wtorek, a wspólnotę Żywego Różańca w  środę.

5. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w środę o 18.00

6. Święto świętych app. Szymona i Judy Tadeusza we wtorek.

7. Uroczystość Wszystkich Świętych w sobotę – msze św. jak w niedziele z wyjątkiem mszy o godz. 15.00, bo w tym czasie rozpoczyna się procesja na cmentarzu.

8. Od 1 listopada godz. 12.00 – 2 listopada godz. 24.00 można uzyskać odpust zupełny, (który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeśli wierni nawiedzają kościół i zmówią w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

9. Każdego dnia od 1-8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i zmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych.

10. Wymienianki jednorazowe – podajemy datę wspólnej modlitwy – z ofiarą wrzucamy do skarbony, a roczne zapisujemy w biurze parafialnym.

11. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych w minionym roku. Msza św. będzie za nich, w niedzielę 2 listopada o godz. 20.00. Przynosimy znicz i zapalamy na szklanej płycie, a po mszy św. przeniesiemy go przed krzyż na zewnątrz kościoła.

12. W piątek (3.X.br) w Poznaniu przy ul. Masztalarskiej – „Korowód Świętych” – zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

13. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej i Rzymu. Szczegóły na plakatach.

14. Nowy numer gazetki parafialnej - „św. Mateusz” - w nowej szacie graficznej, do nabyci za dobrowolną ofiarą przed kościołem.

15. Solenizantom i Jubilatom życzymy opieki Matki Bożej i ich Patronów.

16. Prasa katolicka i dewocjonalia do nabycia na kiermaszu.

 

P R O B O S Z C Z

Ks. kan. Piotr Bydałek

 

 

 

Liczba odwiedzających

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości